"Jednak jest oczywiste, że dziś problem polega nie tylko na tym, by dostarczyć człowiekowi odpowiednią ilość dóbr, ale także zaspokoić zapotrzebowanie na jakość:Jakość towarów produkowanych i konsumowanych. Jakość usług, z których korzysta. Jakość środowiska naturalnego i życia w ogóle”

Jan Paweł II Encyklika
„CENTISSIMUSA NNUS"

środa, 28 maja 2008

Izba Skarbowa w Zielonej Górze kontynuuje samoocenę metodą CAF

Izba Skarbowa w Zielonej Górze rozpoczęła drugą, coroczną samoocenę według modelu CAF. Model CAF ( Common Assessment Framework ) - w wersji polskiej nazywany Powszechnym Modelem Oceny czy też Wspólną Metodą Samooceny jest modelem samooceny i zarządzania przeznaczonym dla jednostek administracji publicznej.
Przeprowadzana w 2006 r. przy użyciu modelu CAF samoocena wykazała, że Izba Skarbowa w Zielonej Górze - dzięki m.in. wprowadzeniu Systemu Zarządzania Jakością i zaangażowaniu pracowników - wypracowała i utrzymuje wysoki poziom kultury organizacyjnej i świadczonych usług. Wyniki samooceny uzyskane w 2006 r. pozwoliły również na określenie kierunku kolejnych zmian w celu doskonalenia obsługi podatników oraz kształtowania nowoczesnej i przyjaznej administracji podatkowej. Działania zmierzające do ich wprowadzenia są prowadzone systematycznie - np. w styczniu 2007 r. Dyrektor Izby Skarbowej powołał Zespół ds. wizerunku. Zadaniem Zespołu jest wypracowanie strategicznej koncepcji budowy wizerunku Izby.
Powrót
Poleć znajomemu
Drukuj

poniedziałek, 26 maja 2008

Małopolska Nagroda Jakości

Dzisiaj z udziałem Marszałka Marka Nawary oraz Członka Zarządu Marka Sowy (Przewodniczący Kapituły Konkursu) odbyła się konferencja prasowa, na której zostały przedstawione informacje w sprawie tegorocznej edycji Konkursu.
W spotkaniu z mediami wzięli udział Pan Stanisław Osieka - Wiceprezydent IPH w Krakowie, Wiceprzewodniczący Kapituły MNJ, Pan Marcin Pawlak, Burmistrz Miasta i Gminy Dobczyce, ubiegłoroczny Laureat Konkursuora oraz Panowie Jacek Radwan i Marek Raczka - eksperci MNJ.
Celem Konkursu „Małopolska Nagroda Jakości” jest promocja projakościowych działań dokonywanych w organizacjach prowadzących działalność gospodarczą oraz w organizacjach publicznych, działających na terenie województwa małopolskiego. Wnioski konkursowe można będzie składać w Sekretariacie Konkursu (ul. Floriańska 3) już od kwietnia do sierpnia 2008. Laureatów i Wyróżnionych wyłoni Kapituła Konkursu, która w celu prawidłowego przebiegu procedur konkursowych powołała Zespół Ekspertów i Kolegium Sędziowskie. Wśród ekspertów konkursu zasiądą pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Wojewódzkiego oraz przedstawiciele krakowskich uczelni wyższych. Nagrodami dla laureatów i wyróżnionych w konkursie są nie tylko statuetki, medale i dyplomy, ale przede wszystkim możliwość korzystania z logo Małopolskiej Nagrody Jakości przez 24 miesiące od daty jej uzyskania. Nagrodzeni będą także informowani jako pierwsi o imprezach promocyjnych krajowych i zagranicznych oraz będą promowani przez organizatorów- Urząd Marszałkowski i Izbę Przemysłowo- Handlową.
Małopolska Nagroda Jakości została opracowana w oparciu o koncepcję Polskiej Nagrody Jakości, utworzonej na wzór Europejskiej Nagrody Jakości. W Małopolsce została powołana w 1998 roku, jako jedna z pierwszych nagród regionalnych w naszym kraju.